Chcesz pomóc ?

Dowiedz się jak możesz pomóc naszym podopiecznym

Potrzebujesz pomocy ?

Tutaj dowiesz się jak uzyskać pomoc od naszej Fundacji

Nasi podopieczni

Zobacz osoby wspierane przez naszą Fundacje

Jeżeli pragniesz wspomóc fundację przekaż 1% ze swojego podatku lub ofiaruj darowiznę:

89 9527 0007 0030 2856 2000 0001

KRS 0000311436

Koncert "I LO dla Patrycji"

Zapraszamy na koncert charytatywny "I LO dla Patrycji" 10 stycznia 2015r o godzinie 17.00 w sali koncertowej DOK, podczas którego odbędzie się zbiórka dla Patrycji Nocuń.

Patrycja Nocuń – 18 lat.

Mieszkam w Bielawie. Moja rodzina jest dość liczna, jest nas pięcioro. Uczę się I LO, a swoje zdolności wokalne szlifuję w Studiu Pieśni i Tańca FART pod okiem p. Anny Lutz. Słuch zaczęłam tracić już w szkole podstawowej. Pod koniec drugiej klasy zachorowałam na świnkę, którą z resztą przeszłam bezobjawowo, dopiero po jakimś czasie mój lekarz zauważył, że miałam taką chorobę. Na początku było wszystko w porządku, ale później sprawy zaczęły się komplikować. Początkowo straciłam 10% słuchu (czwarta klasa szkoły podstawowej), wtedy musiałam dmuchać baloniki przez nos, ale nic nie pomagało, a wada słuchu się pogłębiała. Przez następne 3 lata nie robiłam żadnych badań lekarskich i dziś wiem, że był to wielki błąd, ponieważ, kiedy przyszło do mnie zawiadomienie pisemne o pilnych badaniach, to już nie miałam tego słuchu aż w 50%. Zaczęłam nosić aparat słuchowy. W liceum, dokładnie w drugiej klasie, wada zaczęła się pogłębiać. W czerwcu tego roku, przed najważniejszym dla mnie festiwalem Zaczarowanej Piosenki Anny Dymnej, straciłam słuch na prawe ucho, wtedy okazało się, że dodatkowo zachorowałam na otosklerozę, czyli zwapnienie wszystkich cząstek ucha wewnętrznego. Ta chorobą dąży do całkowitej utraty słuchu. Czym się objawia? Ciągłymi szumami w uszach i pogłębiającą się wadą słuchu.

Ostateczna diagnoza zapadnie 10. 02. 2015 r., ponieważ wtedy jadę do kliniki pod Warszawą. Tego dnia dowiem się dokładnie, kiedy będę miała operację lub leczenie za pomocą innych metod. Prywatne leczenie i operacja kosztuje w przedziale 15-20 tyś.

Moje hobby to głównie śpiewanie.

W ostatnich latach występowałam na wielu festiwalach:

• III miejsce na festiwalu Zaczarowanej Piosenki Anny Dymnej.
• Laureat Dolnośląskiego przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „GaleriOn"” we Wrocławiu.
• I miejsce w konkursie LATA 90-te „Jeszcze wiruje Twoja płyta” we Wrocławiu.
• Wyróżnienie XVII Ogólnopolskiego festiwalu Pieśni i Piosenki Bożonarodzeniowej im. bpa Jana Chrapka w Toruniu.
• III miejsce „Niezapomniane przeboje polskiej sceny muzycznej” w Dusznikach Zdroju.
• I miejsce w IX Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bolkowie.

Ciągle gdzieś jestem w rozjazdach. Dawałam koncerty w Ostravie, Krakowie, Prochowicach. Nagrane przeze mnie utwory są emitowane w czeskiej stacji radiowej dla Polaków.

Pomimo choroby, staram się być optymistycznie nastawiona do życia.