Chcesz pomóc ?

Dowiedz się jak możesz pomóc naszym podopiecznym

Potrzebujesz pomocy ?

Tutaj dowiesz się jak uzyskać pomoc od naszej Fundacji

Nasi podopieczni

Zobacz osoby wspierane przez naszą Fundacje

Jeżeli pragniesz wspomóc fundację przekaż 1% ze swojego podatku lub ofiaruj darowiznę:

89 9527 0007 0030 2856 2000 0001

KRS 0000311436

Fundacja Salus Pro Familia pozyskała grant w programie „Razem możemy więcej”.

Fundacja Salus Pro Familia z Dzierżoniowa pozyskała w programie „Razem Możemy Wiecej”, realizowanym przez fundację Dbam o Zdrowie grant w wysokości 14000 zł.

Uzyskane pieniądze wraz z wkładem własnym Salus Pro Familia w wysokości 6300 zł, przeznaczone będą na pomoc dla osób, które ze powodów finansowych mają utrudniony dostęp do leków. Wspólne działanie obu fundacji ma na celu eliminowanie barier w dostępnie do leczenia farmakologicznego i uświadamianie społeczeństwa o istnieniu tego problemu. Leczenie wtedy jest skuteczne, kiedy istnieje możliwość wykupienia zaordynowanych przez lekarza leków. Niestety w wielu przypadkach, ogranicza się ono do wykupienia najbardziej potrzebnych a czasami nawet do nie realizowania recepty. Dzięki naszemu programowi bezpośrednio wesprzemy osoby najbardziej potrzebujące wsparcia w tym zakresie. Pomoc ukierunkowana zostanie w stosunku do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, przewlekle lub ciężko chorym, dzieciom, osobom samotnym, starszym, bezrobotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, których nie stać na zakup niezbędnych do kontynuowania terapii leków oraz innych środków medycznych.

Karty o nominałach 100 zł i 50 zł przy pomocy, których można będzie zakupić leki w wybranych aptekach, dystrybuowane będą od 5 maja przez przychodnię Pro Familia w Dzierżoniowie przy ul. Poprzecznej 16 i Niemczy przy ul. Bolesława Chrobrego 50 oraz CM Salus ul. Łąkowa 5 w Kłodzku. Taki rodzaj dystrybucji to najlepszy sposób na dotarcie do najbardziej potrzebujących. Lekarze doskonale wiedzą, z jakimi problemami w dostępie do leków borykają się ich pacjenci. Na co dzień stają przed dylematem jak leczyć, kiedy pacjent nie ma możliwości zakupu zaordynowanych leków. Mamy nadzieję, że Fundacja Salus Pro Familia pomoże 196 osobom z powiatu dzierżoniowskiego i kłodzkiego.

Równocześnie zwracamy się z apelem do mieszkańców naszego powiatu, aby przekazywali 1% podatku na rzecz Fundacji Salus Pro Familia (KRS 0000311436).

Aby realizować projekty takie jak „Razem Możemy Więcej”, wsparcie jest niezbędne. Fundacja realizuje jednocześnie program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie i i pneumokokom, z którego skorzystało już ponad 2000 osób. Ponadto wspiera krwiodawstwo i pomaga finansowo swoim podopiecznym.